Doporučený postup při výběru vestavěné skříně

Vestavěná skříň bude vyrobena přesně podle vašich představ pouze ve chvíli, kdy budete schopni všechny své požadavky vhodně formulovat a následně na grafickém návrhu odsouhlasit. Níže je popsán správný postup, který vám přesnou formulaci vašich požadavků usnadní.

Stručný postup při výběru skříně

1) Předběžné zaměření pro následné snazší zadání předběžné poptávky
2) Rozhodnutí mezi typem materiálu pro korpus
3) Stejným způsobem vybrat materiál dvířek
4) Důkladné zvážení rozložení skříně
5) Načrtnutí skříně a jejího rozložení
6) Nezávazná objednávka s požadavkem na kalkulaci
7) V případě odsouhlasení následuje zpracování vašich požadavků

Podrobnější postup při výběru skříně

1) Pokud jste již rozmyšleni, kam skříň umístíte, změřte si orientačně tento prostor. Na jeho základě můžete vybírat rozložení a případné detaily. Dle těchto rozměrů také bude vytvořena předběžná kalkulace.

2) Dle vašich finančních možností a nároků na luxus se rozhodněte mezi dvěma materiály na korpus skříně. Můžete si vybrat dřevěnou dýhu s vysokou životností, nebo levnější ale velmi pěkné lamino s přibližně sedmdesáti vzory.

3) Následně vyberete materiál pro výrobu dvířek. S tím souvisí také vybrání případného materiálu pro výplň. Nejčastěji jsou vsazovány akrylátová nebo plavená skla.

4) Výběr rozložení skříně byste rozhodně neměli podceňovat. Sice ho lze za určitých podmínek měnit, ale vždy je to podmíněno vyklizením, které je časově náročné. Správným rozhodnutím si tento čas ušetříte.

5) Abyste mohli do detailů vysvětlit své požadavky, měli byste si sebou na návštěvu obchodního partnera nebo studia vzít i přibližný náčrtek vestavěné skříně. O mnoho tak usnadníte domluvu na konkrétním typu skříně.

6) Dalším krokem je zadání nezávazné poptávky po kalkulaci. Na jejím základě se lze domluvit na návštěvě odborného technika, který provede přesné zaměření skříně.

7) Technikem dodané informace naši pracovníci zpracují a dodají vám výslednou kalkulaci. Pokud vám cena vyhovuje, začneme ihned na práci. Současně vám bude sdělen závazný termín dodání.

Jaké je nejvhodnější místo pro vestavěnou skříň?

Vestavěné skříně jsou vyráběny na míru a může vám to tedy napovědět, že ji nelze tak jednoduše přemisťovat. Shodné rozměry místnosti naleznete totiž jen výjimečně. Vyberte tedy raději místo, na kterém neplánujete v budoucích letech provádět žádné stavební úpravy nebo vám po čase nepřijde jako vhodné pro umístění skříně. Pokud by k tomu přeci jen b budoucnu došlo, s největší pravděpodobností se staré skříně budete muset zbavit a nechat si na zakázku vyrobit novou. Kdyby byla vestavěná skříň levnou záležitostí, tak by to zřejmě problém nebyl. Ovšem bohužel tento typ skříní může při výběru dražších materiálů a doplňků citelně zasáhnout váš rozpočet.

Jaký materiál zvolit pro korpus skříně?

Každý zájemce o vestavěnou skříň si může vybrat mezi dřevěnou dýhou a laminem. Jaký je mezi těmito materiály rozdíl? Hlavním rozdílem je životnost, kterou má dřevěná dýha o mnoho větší. Dále je to také cena, která je u lamina s některým z dekorů o mnohem nižší, než dýha.

Vybrat dvířka s posuvným mechanismem nebo na pantech?

Křídlová dvířka se hodí na skříně, které jsou v reprezentativních prostorách. Lze jimi totiž velmi pěkně dotvořit interiér a vybudovat tak útulné prostory. Dvířka je také možné z hlediska designu různě poupravit.

Posuvné dveře naopak oceníte u skříní, které jsou umístěny v úzkých prostorách a kde by třeba ani nebylo možné běžná dvířka bez problému otevřít. Tento typ dveří se speciálním posuvným mechanismem je využíván také u podkrovních šikmých skříní.

Dělená nebo celá dvířka?

Jde vám u vestavěné skříně mimo jiné i o celkový vzhled? Vyberte si tedy raději dělená dvířka, která skříň zvýrazní a v případě vhodných použitých doplňků z ní udělají pěknou část interiéru. Pokud jste ale rozhodnuti skříň takzvaně nepřiznat, může se vám to podařit jen když si necháte instalovat jednodílná dvířka.

Zvolit decentní nebo velké zrcadlo?

Zrcadla instalovaná do dvířek mají za úkol nejen pomoci vám v úpravě zevnějšku při oblékání, ale lze díky nim z poměrně malé místnosti udělat opticky místnost rozlehlejší. To se hodí zejména v úzkých chodbách a podobných prostorách. Pokud si ale necháte instalovat zrcadlo velké, musíte se smířit s tím, že bude potřeba jej každou chvíli leštit, jelikož na velké ploše je patrné sebemenší ušpinění.

Vnitřní vybavení skříně

Variabilita je základním prvkem všech vestavěných skříní Komandor. Jejich rozložení lze s menší či větší námahou dle potřeby měnit. Lepší ovšem samozřejmě je, když si rozložení rozmyslíte již při výběru skříně, protože další změny jsou podmíněny například vyklizením celého prostoru skříně, což zabere zbytečný čas. Dále lze také díky drátěným programům a jiným doplňkům zvyšovat dle potřeby efektivitu úložného prostoru.

Kontaktujte nás

Kontaktujte autorizovaného dealera v Hradci Králové nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.